Marc Chagall etsning med handkolorering

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

MARC CHAGALL (1887-1985), Cantique de l´arc (King David with Harp) ur La Bible, signerad och numrerad M. Ch. 91/100, etsning med handkolorering, 1958, 31,5x23,5 cm, editerad av Teriade, Paris,

LITTERATUR: Cramer books 30

Ingår i tema-auktionen Internationell grafik 28 april

Något gulnad i marginalen

628373

2019-04-28