Stor Sittande fågel av Timo Sarpaneva

Klubbat för:

5 400 EUR

Utropspris

4 000 EUR

TIMO SARPANEVA, skulptur, "Sittande fågel", signerad Timo Sarpaneva, Iittala, 1950-tal, i halvform formad, fasettslipad kristall, ångblåsningsmetod, höjd 21 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

628408

2019-04-15