Matbord 1800-tal sengustavianskt
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MATBORD, 1800-talets första hälft, sengustavianskt, fanerat i mahogny, 2 iläggsskivor med sarg à 53,5 samt 58, mässingskant och fotavslutningar, höjd 77, diameter 128,5, totallängd 240 cm
Skivor med senare sarg, kompleterad, ytslitage och fläckar
628462
2019-03-31