Kaffekoppar Meissen
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MEISSEN, kaffekoppar med fat, 4 st, empire, 1800-talets första hälft, Meissen, med dekor av ekonollon och lövslingor, kopparnas höjd ca 9 cm
En kopp med nagg och spricka/lagning på öra, ett fat med större nagg
628500
2019-03-30