Kaffekoppar Meissen

Kaffekoppar Meissen
Kaffekoppar Meissen
Kaffekoppar Meissen
Kaffekoppar Meissen
Kaffekoppar Meissen
Kaffekoppar Meissen
Kaffekoppar Meissen
Kaffekoppar Meissen
Kaffekoppar Meissen
Kaffekoppar Meissen

Klubbat för:

1 200 SEK

1 500 SEK

MEISSEN, kaffekoppar med fat, 4 st, empire, 1800-talets första hälft, Meissen, med dekor av ekonollon och lövslingor, kopparnas höjd ca 9 cm

En kopp med nagg och spricka/lagning på öra, ett fat med större nagg

628500

2019-03-30