Vas Kina 1900-tal

Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av vaktlar vid bambu och krysantemum i emaljfärger, järnoxid samt sepia, botten med Jiaqings sigillmärke, höjd ca 38 cm

Smärre slitage

628506

2019-04-03