Kantarell av Tapio Wirkkala

Kantarell av Tapio Wirkkala
Kantarell av Tapio Wirkkala
Kantarell av Tapio Wirkkala
Kantarell av Tapio Wirkkala
Kantarell av Tapio Wirkkala
Kantarell av Tapio Wirkkala

Klubbat för:

480 EUR

Utropspris

600 EUR

TAPIO WIRKKALA, vas, "Kantarell", signerad Tapio Wirkkala Iittala, 1950/60-tal, linjeslipad, höjd 22,5 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

628509

2019-04-15