Servis Ostindia Rörstrand
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
RÖRSTRAND, "Ostindia", matservis, 122 dlr, porslin, bestående av: 17 förrättstallrikar, 17 mattallrikar, 15 djupa tallrikar, 15 assietter, 2 ovala serveringsskålar, 10 kaffekoppar, 8+4 underfat, 14 tekoppar, 12+7 tefat
Bruksslitage, nagg, varierande ålder
628530
2019-03-29