Konstglasskål av Tapio Wirkkala

Klubbat för:

5 200 EUR

Utropspris

4 000 EUR

TAPIO WIRKKALA, konstglasskål, signerad Tapio Wirkkala, Iittala, 1954/5, i halvform formad kristall, slipad, längd 25,5 cm, höjd 11,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

628552

2019-04-15