Kunlig Dansk fat
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, serveringsfat, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900-talets början, modellnummer 3517, porslin, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgylld kantbård, märkt Den Kongelige Porcelainsfabrik samt 3517, 36,5x29, 5 cm
628559
2019-03-30