Kunlig Dansk fat

Kunlig Dansk fat
Kunlig Dansk fat
Kunlig Dansk fat
Kunlig Dansk fat
Kunlig Dansk fat
Kunlig Dansk fat
Kunlig Dansk fat
Kunlig Dansk fat

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

12 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, serveringsfat, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900-talets början, modellnummer 3517, porslin, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgylld kantbård, märkt Den Kongelige Porcelainsfabrik samt 3517, 36,5x29, 5 cm

628559

2019-03-30