Lollipop glasskulptur av Oiva Toikka

Klubbat för:

7 000 EUR

Utropspris

6 000 EUR

OIVA TOIKKA, glasskulptur, "Lollipop", signerad Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö, 1960-talets slut, flerfärgat glas, höjd 33,5 cm, bredd 23,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

628570

2019-04-15