Sexan av Tapio Wirkkala

Sexan av Tapio Wirkkala
Sexan av Tapio Wirkkala
Sexan av Tapio Wirkkala
Sexan av Tapio Wirkkala
Sexan av Tapio Wirkkala
Sexan av Tapio Wirkkala
Sexan av Tapio Wirkkala
Sexan av Tapio Wirkkala

Klubbat för:

8 200 EUR

Utropspris

4 000 EUR

TAPIO WIRKKALA, konstglas, "Sexan", signerad Tapio Wirkkala Iittala -54, slipad klar kristall, längd 23 cm, bredd 16,5 cm, höjd 9,8 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

628625

2019-04-15