Spegel svensk empire

Spegel svensk empire
Spegel svensk empire
Spegel svensk empire
Spegel svensk empire
Spegel svensk empire
Spegel svensk empire
Spegel svensk empire
Spegel svensk empire
Spegel svensk empire
Spegel svensk empire

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGEL, 1800-talets början, svensk empire, signerad CPS Carl Petter Sandberg (mästare 1811-1818), bronserad, Stockholms hallstämpel 181?, förgylld, skuren dekor och pastellage, krönet med dekor av ymnighetshorn med parställda fåglar, höjd ca 168x70 cm

Ytskador, lös del medföljer, delvis senare glas

628638

2019-03-28