Vas av Gunnel Nyman

Vas av Gunnel Nyman
Vas av Gunnel Nyman
Vas av Gunnel Nyman
Vas av Gunnel Nyman
Vas av Gunnel Nyman
Vas av Gunnel Nyman
Vas av Gunnel Nyman
Vas av Gunnel Nyman

Klubbat för:

7 200 EUR

Utropspris

2 000 EUR

GUNNEL NYMAN, vas, signerad Gunnel Nyman Iittala, 1940-tal, klart glas, slipad och polerad, höjd 14 cm, bredd 14,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

628647

2019-04-15