Bägare silver Enköping

Bägare silver Enköping
Bägare silver Enköping
Bägare silver Enköping
Bägare silver Enköping
Bägare silver Enköping
Bägare silver Enköping
Bägare silver Enköping
Bägare silver Enköping

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BÄGARE, silver, Berndt Johan Eschenburg, Enköping 1764, välvd fot med vridna knäckar, på livet punsad rocailledekor och initialer, delvis förgylld, höjd 20 cm, vikt ca 412 g

Slitage, mindre bucklor

628728

2019-03-30