Bägare silver

Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BÄGARE, silver, Petter Eneroth, Stockholm 1793, ´´Gifven af stillgrufe stall Bolag till Bergsmanen Per Anderson i tjernås d:1 Aug, 1793´´, till invändigt med förgyllning, sicelerad dekor med rocailler, höjd 23 cm, vikt ca

Slitage, bucklor

628734

2019-03-30