Kay Bojesen
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KAY BOJESEN (1886-1958), apor, 2 st, teak, 1900-tal, höjd ca 20 cm
Proveniens: Aporna var en gåva från Bojesen vid utställningen på NK 1952, sedn genom arv till nuvarande ägaren
Smärre slitage
628763
2019-03-29