Kay Bojesen djur
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAY BOJESEN (1886-1958), häst och björn, 2 st, 1900-tal teak samt bemålat lövträ, höjd ca 14 cm
Proveniens: Björnen var en gåva från Bojesen vid utställningen på NK 1952, sedn genom arv till nuvarande ägaren
Slitage
628767
2019-03-29