Kay Bojesen djur

Kay Bojesen djur
Kay Bojesen djur
Kay Bojesen djur
Kay Bojesen djur
Kay Bojesen djur
Kay Bojesen djur
Kay Bojesen djur
Kay Bojesen djur

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KAY BOJESEN (1886-1958), häst och björn, 2 st, 1900-tal teak samt bemålat lövträ, höjd ca 14 cm

Proveniens: Björnen var en gåva från Bojesen vid utställningen på NK 1952, sedn genom arv till nuvarande ägaren

Slitage

628767

2019-03-29