Bruno mathsson & Piet Hein bord
2019-03-30
628819
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, "Superellips", matbord, Fritz Hansen, Danmark, skivan fanerad i masurbjörk, 4 spännben i förkromad metall, etikettmärkt, höjd 70 cm, skivans mått ca 260x130 cm
Bruksslitage, kantstött