Pompom-vas av Oiva Toikka

Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka

Klubbat för:

1 500 EUR

Utropspris

1 200 EUR

OIVA TOIKKA, vas, "Pompom", signerad Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö, ca 1970, klart, rött och lila glas, höjd 26 cm, bredd 15,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

628894

2019-04-15