Armring armband broscher

Armring armband broscher
Armring armband broscher
Armring armband broscher
Armring armband broscher
Armring armband broscher
Armring armband broscher
Armring armband broscher
Armring armband broscher
Armring armband broscher
Armring armband broscher
Armring armband broscher
Armring armband broscher

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ARMRING, 14 k guld, dekor med 13 fasettslipade görna stenar, innerdiameter 5,5 cm, total vikt ca 7,7 g, ARMBAND, 3 st., silver, firma Alton, Falköping 1955, cabochonslipade grå stenar, längd 19,5 cm resp. B A F Lundquist AB, Göteborg 1950 samt en med markasiter och fasettslipade svarta ovala stenar, BROSCHER, 2 st., varav en i förgyllt silver med fasettslipade granater

En svart sten saknas samt med skador, grå stenar med hack, skador och slitage samt lås med skada, armband Göteborg med skadat lås

628946

2019-04-04