Kungaspegel

Kungaspegel
Kungaspegel
Kungaspegel
Kungaspegel
Kungaspegel
Kungaspegel

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KUNGASPEGEL, oscariansk,1903, spegel gjord för 30 års jubileet av Oscar II, 1873-1903. Fasettslipat glas med dekor och tre kronor. Förgylld och bronerad, ca 88x44 cm

sprickor och bruksslitage.

628967

2019-03-28