Tekanna silver Moskva 1776

Tekanna silver Moskva 1776
Tekanna silver Moskva 1776
Tekanna silver Moskva 1776
Tekanna silver Moskva 1776
Tekanna silver Moskva 1776
Tekanna silver Moskva 1776
Tekanna silver Moskva 1776
Tekanna silver Moskva 1776
Tekanna silver Moskva 1776
Tekanna silver Moskva 1776
Tekanna silver Moskva 1776
Tekanna silver Moskva 1776
Tekanna silver Moskva 1776
Tekanna silver Moskva 1776

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

TEKANNA, silver, godronera liv, trähandtag, svängd pip, oidentifierad mästare, stämplad ålderman Fyodor Petrov Moskva 1776, probör Andrei Andreev, höjd 13 cm, vikt 387 g

Mindre bucklor och lagningar

628986

2019-03-30