Dosor med lock silver niello

Dosor med lock silver niello
Dosor med lock silver niello
Dosor med lock silver niello
Dosor med lock silver niello
Dosor med lock silver niello
Dosor med lock silver niello
Dosor med lock silver niello
Dosor med lock silver niello
Dosor med lock silver niello
Dosor med lock silver niello

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

DOSOR med lock, 2 st, silver, 1800-tal, niello, brännförgylld dekor, oktagonal resp. rund, ostämplade, höjd 3-3,5 cm, vikt 79 g

Mindre emaljbortfall och bucklor

629022

2019-03-30