Modellbåt föreställande skärgårdseka

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÅTMODELL, 1900-talets senare hälft, föreställande skärgårdseka, klingbyggd i furu och mahogny, fernissad och delvis bemålad, åror i furu, längd ca 33 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Nautica"

Smärre slitage

629028

2019-04-07