Hyllsystem Poul Hundevad Tema Möbeldesign

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

POUL HUNDEVAD, hyllsystem, 6 dlr, Danmark, 1900-talets andra hälft, fanérad i jakaranda, underskåp med skjutdörrar och bakomliggande hyllplan, överhyllor med skjutdörrar i glas samt skrivklaff med inredning, höjd 195 cm, längd ca 325 cm, djup ca 43 cm

Bruksslitage, märken, fanérskador. CITES-intyg från jordbruksverket medföljer, nyckel finns att hämta i utlämningen

629033

2019-03-28