Gunnar Nylund bl a skålar 5 st
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, mfl skålar, 5 st, delvis Rörstrand, glaserat stengods, harpälsglasyr och geometrisk dekor, höjd ca 8-10.
Liten vas samt liten skål med nagg och lagning. I övrigt rispor och slitage.
629085
2019-03-28