Klubbat för:

1 100 SEK

2 000 SEK

PARTI SILVER, tidigt 1800-tal, bestående av: 2 skedar stämplade Simon Simonson 1826 resp. Paul Whilborg, bägare med otydlig mästarstämpel 1804 samt. bägare på fot stämplad Nils Hedenskog 1827, total vikt 170 g

Åldersrelaterat slitage, patina och smärre bucklor förekommer

629092

2019-03-31