Lockurna Kina Famille verte

Lockurna Kina Famille verte
Lockurna Kina Famille verte
Lockurna Kina Famille verte
Lockurna Kina Famille verte
Lockurna Kina Famille verte
Lockurna Kina Famille verte
Lockurna Kina Famille verte
Lockurna Kina Famille verte
Lockurna Kina Famille verte
Lockurna Kina Famille verte

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal, balusterformad, famille verte, Kangxistil, dekor av figurscen i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, botten med dubbla cirklar, höjd ca 44 cm

Mynningen med omfattande avslag/lagning, locket med nagg samt lagning

629342

2019-04-05