Fiskskulptur av Tapio Wirkkala
Klubbat för:
660 EUR
Utropspris
800 EUR
TAPIO WIRKKALA, glasskulptur, "Fisk", modell 3588,
signerad Tapio Wirkkala Iittala -58, formblåst klart glas, slipad och polerad, längd 28 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Hål för upphängning och sliverked.
629364
2019-04-15