Fiskskulptur av Tapio Wirkkala

Klubbat för:

660 EUR

Utropspris

800 EUR

TAPIO WIRKKALA, glasskulptur, "Fisk", modell 3588,
signerad Tapio Wirkkala Iittala -58, formblåst klart glas, slipad och polerad, längd 28 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Hål för upphängning och sliverked.

629364

2019-04-15