Kopparstick i gustavianska ramar
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JACOB GILLBERG (1724-1793): (2) Porträtt av kung Gustaf III (1746-1792) och drottning Sophia Magdalena (1746-1813) , kopparstick efter Lorens Pasch d. y. i förgyllda gustavianska ramar krönta med kunglig krona, ramaranas innermått ca 37x26 resp 38x27 cm
Fuktfläckar, ramar med slitage, smärre sakdor och retuscher
629416
2019-03-31