Lanternor

Lanternor
Lanternor
Lanternor
Lanternor
Lanternor
Lanternor
Lanternor
Lanternor
Lanternor
Lanternor

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LANTERNOR, 2 st, 1900-talets första hälft, topplanterna märkt HG samt Rosengrens bleckslageri samt lanterna, elektrifierad höjd ca 32 respektive 29 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Nautica"

Bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej

629475

2019-04-07