Claritas av Timo Sarpaneva

Claritas av Timo Sarpaneva
Claritas av Timo Sarpaneva
Claritas av Timo Sarpaneva
Claritas av Timo Sarpaneva
Claritas av Timo Sarpaneva
Claritas av Timo Sarpaneva
Claritas av Timo Sarpaneva
Claritas av Timo Sarpaneva
Claritas av Timo Sarpaneva
Claritas av Timo Sarpaneva
Claritas av Timo Sarpaneva
Claritas av Timo Sarpaneva

Klubbat för:

1 050 EUR

Utropspris

1 000 EUR

TIMO SARPANEVA, glasskulptur, "Claritas", signerad Timo Sarpaneva Iittala 1984 C 682, klart och opalglas, handformad, slipad och polerad, höjd 23,5 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

629578

2019-04-15