Claritas av Timo Sarpaneva
Klubbat för:
1 050 EUR
Utropspris
1 000 EUR
TIMO SARPANEVA, glasskulptur, "Claritas", signerad Timo Sarpaneva Iittala 1984 C 682, klart och opalglas, handformad, slipad och polerad, höjd 23,5 cm.
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
629578
2019-04-15