Keramikskulptur av Birger Kaipiainen

Klubbat för:

2 700 EUR

Utropspris

2 000 EUR

BIRGER KAIPIAINEN, keramikskulptur, "Ägg", Arabia 1960-tal, dekor av vita tofsar mot lätt iriserande röd bakgrund, höjd 25 cm, diameter 15,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

629600

2019-04-15