Karl Lindeberg, vas, Kosta, överfång, 1910-tal
Klubbat för:
5 600 SEK
5 000 SEK
KARL LINDEBERG (1877-19319, vas, Kosta 1910-tal, överfång, etsad och graverad dekor av liljor i lila mot matterad fond, signerad Kosta KL109, höjd 6 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas
629634
2019-04-14