Karl Lindeberg, vas, Kosta, överfång, 1910-tal

Klubbat för:

5 600 SEK

5 000 SEK

KARL LINDEBERG (1877-19319, vas, Kosta 1910-tal, överfång, etsad och graverad dekor av liljor i lila mot matterad fond, signerad Kosta KL109, höjd 6 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas

629634

2019-04-14