Gustafsberg matservis
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUSTAFSBERG, matservis, 59 dlr., porslin, 1910-tal, dekor av girland, rosa kantbård, bestående av: 22 flata mattallrikar, 11 djupa mattallrikar, 10 förrättstallrikar, 6 assietter, 2 uppläggningsfat, 2 skålar samt terrin med underfat, mattallrikens diameter 24 cm
Nagg och sprickor förekommer
629786
2019-03-31