Gustafsberg matservis

Gustafsberg matservis
Gustafsberg matservis
Gustafsberg matservis
Gustafsberg matservis
Gustafsberg matservis
Gustafsberg matservis
Gustafsberg matservis
Gustafsberg matservis

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUSTAFSBERG, matservis, 59 dlr., porslin, 1910-tal, dekor av girland, rosa kantbård, bestående av: 22 flata mattallrikar, 11 djupa mattallrikar, 10 förrättstallrikar, 6 assietter, 2 uppläggningsfat, 2 skålar samt terrin med underfat, mattallrikens diameter 24 cm

Nagg och sprickor förekommer

629786

2019-03-31