Röllakan design Anna-Greta Sjöqvist

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ANNA-GRETA SJÖQVIST, matta, röllakan, 1960-tal, geometriskt mönster, monogramsignerad AGS, ca 246x169 cm

HISTORIK: Anna-Greta Sjöqvist föddes 1908 och avled 1993, hon hade bland annat eget väveri i Sösdala församling i Hässleholm

Tvättad

629875

2019-03-31