Väinö Blomstedt oljemålning
Klubbat för:
11 000 EUR
Utropspris
2 000 EUR
VÄINÖ BLOMSTEDT (1871-1947) "Gravgården Bourg-la-Reine (1894)", signerad samt daterad, olja på duk, 24x49 cm
Utställningar: Tammerfors konstmuseum 1.6-10.9 1989, Halosenniemi 13.5-7.9 2008
629883
2019-05-20