Eric Löfman bestick Uppsala
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ERIC LÖFMAN, bestick, 48 dlr., silver, modell "Uppsala", MGAB, Uppsala 1960-70-tal, bestående av: 8 bordsgafflar, 8 bordsknivar, 9 bordsskedar, 3 smörgåsgafflar, 4 smörgåsknivar, 4 smörtaxar, vikt exl. knivar med stålblad ca 932 g
Bruksslitage
629886
2019-03-31