Sabel för kavallerimanskap 1893
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SABEL, svensk, modell 1893, för kavallerimanskap, genombrutet stålfäste, stämplad E. Svalling, Eskilstuna, K3 (Skövde), med balja i stål, gravyren på baljan, totallängd ca 114 cm
Kavel med slitage
629891
2019-03-31