Sabel för kavallerimanskap 1893

Klubbat för:

1 300 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

SABEL, svensk, modell 1893, för kavallerimanskap, genombrutet stålfäste, stämplad E. Svalling, Eskilstuna, K3 (Skövde), med balja i stål, gravyren på baljan, totallängd ca 114 cm

Kuntoraportti

Kavel med slitage

629891

Päivämäärä:

2019-03-31