Bordslampor av Hans-Agne Jakobsson

Klubbat för:

3 000 EUR

Utropspris

1 000 EUR

HANS-AGNE JAKOBSSON, bordslampor, ett par, modell B142, Markaryd, 1960-/70-tal, polerad mässing, höjd 33 cm, diameter ca 16 cm.

Proveniens: Hotel Savonsolmu, Pieksamäki, från direktörens och hovmästarens rum.

629897

2019-04-15