Bordslampor av Hans-Agne Jakobsson
Klubbat för:
3 000 EUR
Utropspris
1 000 EUR
HANS-AGNE JAKOBSSON, bordslampor, ett par, modell B142, Markaryd, 1960-/70-tal, polerad mässing, höjd 33 cm, diameter ca 16 cm.
Proveniens: Hotel Savonsolmu, Pieksamäki, från direktörens och hovmästarens rum.
629897
2019-04-15