Soffa GE-240 design Hans J. Wegner

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

HANS J. WEGNER, soffa och fotpall, modell "GE-240" även kallad "Cigarren", Getama, stomme i ek, lösa textilklädda sitt- och ryggplymåer, Denmark Design Hans J. Wegner", sitthöjd ca 42, längd ca 173 cm

Pallen med skada på ett ben, omklädd under 1970-talet, klädsel med bruksslitage samt mindre reva, stommens klädsel med mindre revor

629902

2019-03-31