Greta Hällfors-Sipilä akvarell
Klubbat för:
3 500 EUR
Utropspris
1 500 EUR
GRETA HÄLLFORS-SIPILÄ (1899-1974) Badstrand, signerad samt daterad -22, akvarell och tusch, 22x25 cm
Utställningar: Halles och Tivas story: Ateneum 8.4 2004-25.9 2005, Åbo konstmuseum 3.2-28.5 2006
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
629921
2019-04-15