Edward Hald fiskgraalvas Orrefors
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EDWARD HALD (1883-1980), vas, Fiskgraal, Orrefors 1959, klotformad, dekor av nio fiskar och sjögräs i grönt och brunt, signerad ORREFORS Graal No 1002 Q Edward Hald, höjd 11,5 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas
Obetydliga repor
629930
2019-04-14