Karmstol
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOL, 1700-talets mitt, rokoko, genombruten ryggbricka med baluster, svart bemålning, kinesiserande dekor i guld, gredelin klädsel, sitthöjd ca 43 cm
Senare bemålning, kompletterad med senare delar, slitage
630018
2019-04-07